CO ROBIĆ W PRZYPADKU STŁUCZKI?

przez | 9 października 2020

Nawet niegroźna stłuczka może przysporzyć wielu stresów i problemów. Sprawdź o czym warto pamiętać, gdy przydarzy Ci się ta nieprzyjemna sytuacja.

 

Spisanie oświadczenia, a wezwanie policji – skuteczna pomoc drogowa

 

Istotnym krokiem jest zabezpieczenie miejsca zdarzenia. W przypadku nieprawidłowego oznaczenia grozi nam mandat, dlatego pamiętajmy o trójkącie ostrzegawczym i zachowaniu odpowiedniej odległości. Pojazdy nie mogą blokować ruchu drogowego, a tym samym stwarzać zagrożenia dla innych kierowców. Wszyscy pasażerowie powinni wysiąść z samochodów, a poszkodowany i sprawca rozważyć dalsze kroki. Zdarza się, że gdy stłuczka jest niegroźna kierowcy po prostu spisują oświadczenie. Zawiera ono opis zdarzenia wraz z informacjami, kto jest sprawcą, a poszkodowanym oraz niezbędne dane, np. numer polisy ubezpieczeniowej. Wykonuje się także zdjęcia, które mają kluczowe znaczenie w późniejszym dochodzeniu roszczeń. Kolejna formalność to telefon do ubezpieczyciela, który poinformuje nas, co dalej. Jeżeli jednak któryś z kierowcy nie chce okazać prawa jazdy lub nie ma dokumentu potwierdzającego OC, konieczne staje się wezwanie policji. W przypadku, gdy któryś z pojazdów nie nadaje się do dalszej jazdy należy wezwać pomoc drogową.

 

 

Kiedy warto wezwać pomoc drogową w mieście Szczekociny – Zawiercie?

 

Jeżeli nasz pojazd wymaga holowania do najbliższego warsztatu samochodowego możemy zrobić to z pomocą innego kierowcy. Niezbędne elementy to trójkąt ostrzegawczy i lina. Nie mając jednak doświadczenia lub będąc pod wpływem stresu, rozsądniejsze będzie wybranie numeru telefonu do autopomocy. Autopomoc, czyli po prostu pomoc drogowa,  to usługi holowania i transportowania pojazdów po stłuczce czy awarii.  Najprostszym rozwiązaniem jest wpisanie w wyszukiwarkę pomoc drogowa Szczekociny. Cena za tego rodzaju usługę najczęściej liczy się w kilometrach. Koszty są jednak też zależne m.in. od rodzaju pojazdów, skorzystania z dodatkowych opcji, np. wymiany paliwa lub naprawy na miejscu. Warto więc o to spytać zanim pomoc drogowa pojawi się na miejscu.