Meble na wymiar Bielsko to doskonały sposób na stworzenie wyjątkowego pomieszczenia

przez | 18 czerwca 2020

Jak kupić meble na wymiar Bielsko, by służyły najdłużej i wyglądały najlepiej?

1.  Sprawdź materiał wybierając meble na wymiar Bielsko

Meble na wymiar Bielsko ze sklepu często wykonywane są z najprostszych i najtańszych materiałów, np.: płyty mdf. Może ona wyglądać bardzo efektownie, ale takie meble i tak nie wyróżniają się spośród innych. A to dlatego, że są produkowane na masową skalę.

Firmy produkujące meble na wymiar częściej proponują trwalsze i bardziej oryginalne materiały. Często jest to drewno, znane ze swojej trwałości, np.:

 • dąb
 • modrzew
 • sosna
 • brzoza

Meble na wymiar częściej też wykonane są z drewna egzotycznego, jak:

 • eukaliptus
 • drzewo oliwne
 • teak
 • tygrysie drzewo

Drewno to nie wszystko. Przy meblach na wymiar stosuje się też często materiały, które rzadko kojarzą się z meblarstwem. Może to być beton i wiele metali, np.: miedź i pomalowana na wiele różnych kolorów stal. Możesz także poprosić o blaty z innych materiałów niż standardowych, np.: rzadkich marmurów. W przeciwieństwe do standardowych mebli można poprosić producenta o niemal dowolne połączenie materiałów.

2.  Dowiedz się więcej na temat firmy ZAAR MEBLE

Dobra opinia to bardzo ważny wyznacznik jakości firmy ZAAR MEBLE. Zwłaszcza w przypadku, gdy jest ona niewielka. Jak sprawdzić opinie? Najbardziej oczywistą opcją wydaje się internet. Jednak niektóre firmy nie mają swoich stron lub nie ma tam możliwości dodawania opinii. Opinie mogą też być zbyt lakoniczne lub nawet niewiarygodne.

Warto więc poznać kogoś, kto już zamawiał tego typu meble. Dowiedz się:

 • Jak wysokie są ceny
 • Jak długo trzeba czekać
 • Jakie są możliwości wyboru materiałów
 • Jak wygląda proces projektowy

Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci poznać jakość usług. Pamiętaj też, aby porównać kilka firm przed wybranie usług tej jednej. W takiej sytuacji warto jest odwiedzić kilka firm i porównać proponowane usługi.

3.  Kompleksowość usług wybierając meble na wymiar Bielsko

Sklepy sprzedające gotowe meble często skupiają się jedynie na sprzedaży. Niekiedy nawet trudno o rzeczowe doradztwo. Nie dopasowują swojej usługi do potrzeb klienta. Jeżeli klient potrzebuje transportu, to jest on dodatkowo płatny. A i tak nierzadko meble należy wnieść samemu (lub dokonać kolejnej dopłaty).

W przypadku mebli na wymiar najczęściej wygląda to zupełnie inaczej. Nie są to zwykłe sklepy, a firmy usługowe z tradycjami i silnym zorientowaniem na potrzeby klienta.

Wszystko zaczyna się na poziomie projektu mebli. To pozwala na dopasowanie mebli do pomieszczenia. Zanim jednak projektant zrobi projekt, pomieszczenie należy wymierzyć. Firma przysyła własnego pracownika, który dokonuje dokładnego pomiaru. Następnie wykonywany jest projekt. Uwzględnia on pomiary, a także potrzeby i uwagi klienta.

Sprawdź, czy firma proponuje też dowóz i wniesienie — najlepiej za darmo. Dobrze jest także umówić konkretny termin i godzinę dostarczenia mebli.

Ważny jest także montaż. Dowiedz się, czy pracownicy firmy złożą Twoje meble i sprawdza, czy wszystko działa poprawnie, np.: czy nie skrzypią zawiasy lub czy można swobodnie otworzy drzwiczki szafek. Ta usługa też powinna być darmowa.